Prekių krepšelis

Šiuo metu jūsų krepšelis tusčias.

0 prekių € 0.00

Tikime, kad atsinaujinantys energijos ištekliai padeda tausoti aplinką ir siekti energetinės nepriklausomybės. Stengiamės rasti tinkamą energijos taupymo sprendimą kiekvienam. Siūlome įvairias sistemas: nuo mikro saulės elektrinės ar šilumos siurblio privatiems vartotojams iki kolektorių sistemų daugiabučiams bei saulės elektrinių ligoninėms, universitetams ar didelėms gamykloms. Jei siekiate energetinės nepriklausomybės mūsų sprendimai skirti būtent Jums!

 

LAAIF parama

2017 metų liepos 11 dieną prasideda paraiškų priėmimas pagal Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) programą, pagal kurią privatūs asmenys gali susigražinti net 25% saulės elektrinės patirtų išlaidų!
Savo klientams pildome paraiškas LAAIF paramai gauti. Kviečiame paskubėti, nes parama greitai baigsis.

 

 

Teikiamos paslaugos

Projektuojame saulės fotoelektrines bei kolektorių sistemas tiek fiziniams asmenims, tiek daugiabučiams ar įmonėms. 
Rengiame visus dokumentus, reikalingus saulės elektrinių įteisinimui (leidimai plėtrai ir gamybai, elektrotechniniai projektai, sąmatos, pastatytos elektrinės pridavimas VEI, ...).
Montuojame saulės elektrines bei sistemas karšto vandens ruošimui (tiek kolektorius, tiek fotovoltines sistemas).

 

Saulės energija

Paprasčiausias būdas paversti saulės energiją į elektros energiją yra saulės baterijų naudojimas. Saulės baterija/elementas – tai prietaisas, saulės išspinduliuotą energiją (šviesą) tiesiogiai verčiantis į elektros energiją. Saulės energijos virsmą į elektros energiją įgalina saulės baterijoje vykstantis fotovoltinis procesas, kitaip dar vadinamas fotovoltiniu efektu.


Šis procesas vyksta skirtingų elektros puslaidininkių struktūrų sandūros metu fotovoltinį įrenginį, t.y. bateriją, veikiant saulės šviesai. Fotovoltinio proceso metu elektros puslaidininkis atlieka energijos imtuvo vaidmenį. Į saulės bateriją krintanti šviesa sužadina puslaidininkį ir elektros lauko srityje vyksta krūvių atskyrimas, kurio rezultatas – susidariusi elektros energijos srovė. Norint gauti didesnius elektros energijos kiekius, saulės baterijos/elementai yra jungiami į sistemas, vadinamas saulės moduliais.


Saulės modulių junginiai savo ruožtu sudaro ištisą fotovoltinę sistemą. Saulės modulių sistemoje pagaminta elektra gali būti tiekiama tiesiai į viešąjį elektros tinklą arba kaupiama akumuliatorinėse baterijose, kurios užtikrina, kad elektra bus tiekiama nakties metu ar esant nepakankamam saulės šviesos intensyvumui lietingą ar apsiniaukusią dieną.


AC - kintamoji srovė. DC - nuolatinė srovė.


Elektros energija iš saulės

Kiekvieną dieną saulė pagamina didžiulius kiekius energijos. Mokslininkų teigimu, tai pats galingiausias energijos šaltinis Žemėje. Jie apskaičiavo, jog teorinis metinis pasaulio saulės energijos potencialas sudaro 900 000 000 TWh. Jis yra apie 60 kartų didesnis už teorinį metinį pasaulio vėjo energijos potencialą, apie 2 200 kartų — už teorinį metinį geoterminės energijos potencialą, 36 000 kartų — už hidroenergijos teorinius metinius potencialus. Tačiau didžioji dalis saulės energijos potencialo taip ir lieka nepanaudota.


Taip yra dėl kelių priežasčių: saulės energija yra plačiai išsisklaidžiusi, jos parametrai kinta plačiose ribose priklausomai nuo paros ir metų laiko. Anksčiau nesusidarė galimybių saulės energiją naudoti efektyviai. Tačiau laikai keitėsi, tobulėjo technologijos. Naudojantis pažangiausiomis technologijomis, realizuoti saulės energijos išteklius tampa vis lengviau. Užsienio šalyse energija, kurią išspinduliuoja saulė, jau ganėtinai seniai sėkmingai naudojama pastatų šildymui, karšto vandens ir elektros gamybai.


Pavyzdžiui, JAV yra numačiusi, kad iki 2050 ši šalis 69% elektros energijos gaus iš saulės. JAV vejasi Indija, Kinija, kitos šalys. Lietuvoje taip pat vis labiau domimasi saulės energijos išteklių vertimo į elektros energiją galimybėmis.


Per metus Lietuvoje žemės paviršių pasiekia net apie 1 000 kWh/m2 saulės energijos. Naudoti saulės energiją įvairiuose mažos galios buities įrenginiuose: skaičiuokliuose, laikrodžiuose, žibintuvėliuose, jau seniai yra įprasta. Nuolat augant šilumos kainoms, mažėjant naftos, dujų, kietojo kuro ištekliams, sparčiai didėjant aplinkos užterštumui, ir Lietuvoje vis didesnis dėmesys yra skiriamas saulės energijai kaip alternatyviam energijos šaltiniui.


Europos atsinaujinančios energijos taryba (EREC) numato, kad 2040 m. pasaulyje didžiausią dalį – 27,4 proc. visos elektros energijos pagamins saulės elektrinės. Jie prognozuoja, kad po 30 metų net 82 proc. visos elektros energijos bus gaminama iš įvairių atsinaujinančių šaltinių, daugiausia iš saulės ir vėjo.